مقالات کودک

آلوئه ورا برای نوزادان – فواید و اقدامات احتیاطی

آلوئه ورا برای نوزادان

این روزها همه در مورد کاربردهای متعدد و فواید بی‌شمار آلوئه ورا مشتاق هستند. مقاله را بخوانید تا همه چیزهایی که ممکن است لازم باشد در مورد استفاده از آلوئه ورا برای نوزادان بدانید.

آلوئه ورا چیست؟

اگر تا به حال از فواید مختلف دارویی این گیاه شگفت انگیز محروم هستید، مایلیم به شما بگوییم که آلوئه ورا دقیقا چیست. آلوئه ورا گیاهی خمیری و گوشتی است که از خانواده کاکتوس ها است و برای رشد به حداقل مراقبت و آب نیاز دارد. از پالپ یا ژل این گیاه در ساخت انواع لوسیون های پوستی، کرم ها، پمادها و سایر فرآورده های دارویی استفاده می شود. استفاده از آلوئه ورا برای نوزادان بی خطر است و فواید زیادی برای نوزادان نیز دارد.

اجزای فعال موجود در آلوئه ورا

در اینجا چیزی است که آلوئه ورا حاوی آن است:

  • آلوئه ورا دارای خواص ضد التهابی و ضد حساسیت است. همچنین حاوی قندهای طبیعی مانند فروکتوز و گلوکز است.
  • آلوئه ورا دارای تعدادی آنزیم در خود است که به کاهش التهاب کمک می کند.
  • آنزیم ها به دلیل وجود پتاسیم، منیزیم، روی، کلسیم، مس، سدیم و سایر مواد معدنی از این قبیل به درستی کار می کنند.

فواید آلوئه ورا برای نوزادان

در اینجا برخی از فواید آلوئه ورا برای نوزادان آورده شده است:

نوزادان پوست نرم و حساسی دارند و هر زمان که برای ساعات طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرند، پوست آنها ممکن است به راحتی آسیب ببیند. اگرچه قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای نوزادان مفید است، اما نگه داشتن آنها در زیر نور خورشید برای مدت زمان بیشتری ممکن است پوست آنها را قرمز کند و همچنین ممکن است بسوزد. می توانید از ژل آلوئه ورا برای کاهش التهاب و قرمزی نوزادان استفاده کنید. این ژل دارای خواص خنک کنندگی است که پوست کودک شما را تسکین می دهد.

برخی از نوزادان ممکن است دچار اگزما شوند، بروز یک بیماری پوستی در کودکان بسیار ناراحت کننده که در آن لکه های ملتهب قرمز و خارش دار روی پوست کودک شما ظاهر می شود. شما حتی ممکن است از آلوئه ورا برای اگزمای نوزادان استفاده کنید زیرا ممکن است به تسکین خارش و التهاب کمک کند.

ممکن است شما به عنوان والدین تمام تلاش خود را برای محافظت از کودک خود انجام دهید، اما جراحات، نیش حشرات، بثورات پوستی یا سایر بیماری های پوستی اجتناب ناپذیر هستند و ممکن است در برخی مواقع کودک شما را تحت تاثیر قرار دهند. شما می توانید از آلوئه ورا برای پوست کودک خود برای درمان بیشتر بیماری های پوستی استفاده کنید. ژل را می توان بر روی کبودی های جزئی، سوختگی ها، بریدگی ها، بثورات پوستی و سایر شرایط پوستی از این قبیل برای تسکین و التیام استفاده کرد. این ژل همچنین برای تسکین نیش حشرات نیز به خوبی عمل می کند.

پوشک برای مادران نجات بخش است، اما گاهی اوقات مراقبت نادرست ممکن است منجر به راش پوشک در نوزادان شود. راش پوشک می تواند یک وضعیت بسیار ناراحت کننده و دردناک برای کودک شما باشد. می توانید از آلوئه ورا برای درمان بثورات پوشک در نوزادان استفاده کنید. جدای از آن، این ژل ممکن است در درمان انواع مختلف راش های پوستی قارچی، باکتریایی یا ویروسی که ممکن است کودک شما از آن رنج ببرد بسیار مفید باشد.

اگر تعجب می کنید، آیا آب آلوئه ورا برای نوزادان بی خطر است؟ خوب، می توانید از آب آلوئه ورا برای شستن موهای کودک خود استفاده کنید. ژل اسکوپ شده را می توان با مقداری آب مخلوط کرد و به عنوان شامپو برای شستن موهای ماسک استفاده کرد. این آب میوه نه تنها در حفظ تعادل PH پوست سر کودک شما موثر است، بلکه موهای کودک شما را نرم و براق می کند.

اقدامات احتیاطی هنگام استفاده از آلوئه ورا در نوزادان

نمی توان انکار کرد که آلوئه ورا یک گیاه شگفت انگیز است و ممکن است فواید زیادی از آن به دست آورید. با این حال، هنگامی که به کودک شما مربوط می شود، همیشه باید احتیاط کنید. در اینجا برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که ممکن است قبل از استفاده از آلوئه ورا برای نوزادان در نظر بگیرید:

شما نباید ژل یا آب آلوئه ورا را به صورت خوراکی به کودک خود بدهید زیرا ممکن است برای مصرف کودک شما بی خطر نباشد. اگر قصد انجام این کار را دارید با پزشک خود مشورت کنید.

اگر باردار هستید، مصرف خوراکی آلوئه ورا ممکن است به جنین شما آسیب برساند.

همچنین، اگر مادر شیردهی هستید، باید از مصرف ژل یا آب آلوئه ورا خودداری کنید، زیرا ممکن است وارد شیر مادر شود و در نتیجه ممکن است به کودک شما آسیب برساند.

نوزادان پوست حساسی دارند و گاهی اوقات استفاده از ژل آلوئه ورا ممکن است منجر به واکنش آلرژیک شود. اگر بعد از استفاده از ژل آلوئه ورا متوجه هر نوع بثورات، قرمزی یا التهاب شدید، آن را پاک کنید یا خوب بشویید و به دنبال کمک پزشکی باشید.

استفاده از آلوئه ورا روی پوست کودک شما ممکن است باعث تداخل یا کاهش اثر داروهای دیگری شود که ممکن است برای کودک خود استفاده کنید.

چگونه ژل آلوئه ورا تازه تهیه کنیم؟

می توانید ژل آلوئه ورا آماده را از بازار تهیه کنید. با این حال، شما می توانید آن را در خانه نیز درست کنید. به سادگی بخش کوچکی از برگ آلوئه ورا را برش دهید. آن را زیر آب جاری بشویید. آن را از وسط برش دهید و به آرامی ژل را بردارید. این ژل را به خوبی له کنید و تازه استفاده کنید.

مردم در سراسر جهان در مورد فواید و کاربردهای بی حد و حصر این گیاه معجزه آسا غافلگیر می شوند. می توانید با خیال راحت از ژل آلوئه ورا برای کودک خود نیز استفاده کنید، با این حال، توصیه می کنیم قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *