تخم مرغ برای کودکان

آیا خوردن تخم مرغ برای کودکان مفید است؟

تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین با کیفیت بالا و همه کاره است. می توانید بدون تلاش زیاد تخم مرغ آب پز، آب پز یا همزده درست کنید. تخم مرغ یک صبحانه سالم است و طبیعتاً باید آن را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید. اما ممکن است تعجب کنید که آیا محدودیتی در مورد تعداد تخم مرغی که فرزندتان باید بخورد وجود دارد و در صورت وجود، فواید و عوارض جانبی آنها را زیر سوال ببرید. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد افزودن تخم مرغ به رژیم غذایی کودک خود بدانید.

انواع تخم مرغ

تخم مرغ در انواع مختلفی موجود است که برخی از آنها عبارتند از:

تخم‌های بدون قفس: تخم‌های بدون قفس آن دسته از تخم‌هایی هستند که از مرغ‌هایی منشأ می‌گیرند که در اطراف یک منطقه اختصاص‌یافته آزاد می‌شوند، جایی که آنها می‌توانند در لانه‌هایی که خود ساخته هستند پرسه بزنند و تخم بگذارند.

تخم‌مرغ‌های آزاد: تخم‌های آزاد به آن دسته از تخم‌هایی گفته می‌شود که از مرغ‌هایی نشأت می‌گیرند که در بازه زمانی خاصی از روز آزاد می‌شوند.

تخم‌مرغ‌های ارگانیک: تخم‌مرغ‌های ارگانیک از مرغ‌هایی نشأت می‌گیرند که با رژیم گیاه‌خواری یا ارگانیک تغذیه می‌شوند. این مرغ ها معمولا به جای گیرکردن در قفس، در فضای باز اجازه داده می شوند.

تخم‌مرغ‌های گیاهی: تخم‌های گیاه‌خواری از مرغ‌هایی نشأت می‌گیرند که به‌شدت از رژیم‌های گیاهی تغذیه می‌شوند، بدون هر نوع غذای غیر گیاهی. اینها با مرغهای تخمگذار ارگانیک متفاوت هستند زیرا در این مورد مرغها را در فضای باز رها نمی کنند زیرا ممکن است کرم یا حشره را مصرف کنند.

تخم‌مرغ پاستوریزه: تخم‌مرغ‌های پاستوریزه به آن دسته از تخم‌مرغ‌هایی گفته می‌شود که قبل از فروش در بازار، درمان می‌شوند. این تخم‌مرغ‌ها تحت یک فرآیند پاستوریزاسیون قرار می‌گیرند که در آن تخم‌ها از قبل گرم می‌شوند تا باکتری‌ها قبل از مصرف آن‌ها از بین بروند.

فواید تخم مرغ برای کودکان

مزایای سرو تخم مرغ برای کودکان بسیار زیاد است که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

پروتئین بدن را تامین می کنند: پروتئین به ایجاد سلول و همچنین تفریح ​​کمک می کند و همچنین انرژی مورد نیاز کودکان را برای فعالیت های روزمره خود تامین می کند.

آنها منبع خوبی از آهن هستند: آهن برای حفظ سلول های خونی سالم، تقویت رشد کودک و تامین اکسیژن به هر قسمت از بدن مورد نیاز است. تخم مرغ می تواند به رفع نیاز کودک به آهن کمک کند.

خوردن تخم مرغ می تواند به رشد مغز کودک کمک کند: تخم مرغ حاوی کولین است که به رشد مغز کودکان کمک می کند. کولین به تقویت فرآیند یادگیری و حافظه کمک می کند، که بخشی ضروری از رشد کودک است.

آنها به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کنند: تخم مرغ حاوی سلنیوم و روی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن کودک کمک می کند. سلنیوم رادیکال های آزاد ایجاد می کند که به از بین بردن باکتری های مضر کمک می کند و روی به حفظ سلول های خوب که با میکروارگانیسم ها مبارزه می کنند کمک می کند.

منبع عالی ویتامین: تخم مرغ حاوی انواع ویتامین ها مانند ویتامین A، D، K، E و همچنین ویتامین B-6 و B-12 است. تخم مرغ همچنین حاوی فولات، ریبوفلاوین و نیاسین است. همه این ویتامین ها به یک شکل به رشد کودک کمک می کنند. مانند ویتامین D برای استحکام استخوان ها مفید است. ویتامین A برای چشم، ویتامین B-6 برای تقویت رشد مغز و B12 برای کاهش شدید کم خونی شناخته شده است.

آنها منبع غنی چربی هستند: تخم مرغ حاوی تعادل مناسبی از چربی های اشباع و غیراشباع است که به نوبه خود آن را به یک ماده غذایی عالی برای کودکان تبدیل می کند. تخم مرغ را می توان بدون خطر چاقی در اختیار بچه ها قرار داد، اما سعی کنید به جای تخم مرغ سرخ شده، تخم مرغ آب پز سرو کنید.

به راحتی هضم می شوند: از آنجایی که تخم مرغ حاوی تعادل مناسب چربی است، به هضم بهتر در بچه ها کمک می کند. هضم بهتر در کودکان مهم است زیرا سیستم آنها هنوز در مرحله رشد است.

تقویت سلامت چشم: تخم مرغ حاوی لوتئین و زآگزانتین است که به بهبود بینایی کمک می کند و همچنین به محافظت از چشم در برابر اشعه های مضر UV کمک می کند.

یک کودک در هفته چند تخم مرغ می تواند بخورد؟

می توانید روزانه 1 تا 2 تخم مرغ را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید اما نه بیشتر. خوردن بیش از حد تخم مرغ ممکن است منجر به سوء هاضمه در کودکان شود.

آیا کودک می تواند تخم مرغ خام بخورد؟

هرگز نباید از یک کودک تخم مرغ خام یا حتی تخم مرغ نیمه پخته سرو کرد، زیرا ممکن است به دلیل وجود باکتری زیاد در آنها، بیماری های زیادی را به همراه داشته باشد.

آیا خوردن تخم مرغ باعث سم سالمونلا در کودکان می شود؟

تخم مرغ را هرگز نپخته مصرف نکنید زیرا خطر مسمومیت با سالمونلا را به همراه دارد. اگرچه افراد به طور طبیعی بر چنین مسمومیت هایی غلبه می کنند، اما کودکان این کار را نمی کنند، زیرا کودکان سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

اقدامات احتیاطی هنگام سرو تخم مرغ برای کودکان

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام سرو تخم مرغ برای کودکان خود به خاطر بسپارید.

آیا خوردن تخم مرغ برای کودکان مفید است؟

تخم مرغ منبع خوبی از کیفیت بالا و همه کاره است. می توانید بدون تلاش زیاد تخم مرغ آب پز، آب پز یا همزده درست کنید. تخم مرغ یک صبحانه سالم است و طبیعتاً باید آن را در رژیم غذایی کودک خود بگنجانید. اما ممکن است تعجب کنید که آیا محدودیتی در مورد تعداد مرغی که فرزندتان باید وجود داشته باشد و در صورت وجود، فواید و عوارض جانبی آنها را زیر سوال ببرید.

نکات مهم هنگام سرو تخم مرغ برای کودکان

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام سرو تخم مرغ برای کودکان خود به خاطر بسپارید.

  • فقط تخم مرغ تازه سرو کنید.
  • تخم مرغ را قبل از سرو برای کودک کاملا بپزید یا بجوشانید.
  • در صورت داشتن سابقه آلرژی، قبل از سرو تخم مرغ برای کودکان خود با پزشک مشورت کنید.

بدون شک، تخم مرغ بسیار سالم است و می تواند برای کودک مفید باشد، اما تنها در صورتی که در حد اعتدال مصرف شود. بنابراین این را به خاطر داشته باشید در حالی که تخم مرغ را در صبحانه، ناهار یا شام کودک خود بگنجانید.

مطالب مرتبط

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.