مقالات کودک

مشاوره و روانشناس کودک در پاسداران

روانشناس کودک در پاسداران

همه ی پدر و مادرها سعی می کنند فرزندشان را به بهترین شکل پرورش دهند و آینده کودکانشان را تضمین کنند. وقتی کودکی سرما بخورد یا خدایی نکرده دستش بشکند، فورا اورا به بیمارستان می‌بریم. اما زمانی که فرزندتان دچار افسردگی، بیش فعالی، اضطراب، لجبازی، مشکلات یادگیری و گفتاری و … می‌شود نمیدانیم چه کنیم! اینجاست که باید به یک مرکز مشاوره یا روانشناسی کودک مراجعه کنیم.

در ادامه این مقاله خواهیم آموخت که چه زمانی باید به یک مشاور کودک مراجعه کنیم و بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی کودک در پاسداران را معرفی خواهیم کرد.

بهترین مرکز مشاوره کودکان

کارشناسان مهدکودک فرزندان آفتاب در پاسداران بیش از یک دهه است که در زمینه ارائه مشاوره و روانشناسی کودکان فعالیت می کنند و شعارشان این است: (همه تلاشمان پرورش همه جانبه کودکان و بالاتر از آن لذت بردن از این مرحله از زندگیشان می باشد.)

اگر نیاز به یک روانشناس کودک در پاسداران دارید همین حالا از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید یا در واتساپ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

09128881149 02122326651

انواع خدمات مشاوره کودک

در ادامه خدماتی که جهت مشاوره به کودکان در مرکز روانشناسی فرزندان آفتاب واقع در در پاسداران ارائه می شود را لیست کرده ایم. اگر کودک شما در هر یک از موارد زیر دچار مشکل حاد شده می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 1. درمان مشکلات بیش فعالی
 2. درمان لجبازی کودکان
 3. مشاوره به کودکان طلاق
 4. مشاوره فکری و ارتقا سطح تمرکز، توجه و حافظه
 5. مشاوره به کودکان تک فرزند
 6. مشاوره به کودکان تک والد
 7. استعداد یابی و پرورش استعداد کودکان
 8. آموزش مسائل جنسی به کودکان
 9. آموزش دستشویی رفتن به کودکان
 10. آموزش فرزند پروری به والدین
 11. رفع مشکلات شب ادراری در کودکان
 12. رفع اختلالات خواب
 13. آموزش مهارت اجتماعی به کودکان
 14. گفتار درمانی و درمان مشکلات لکنت زبان در کودکان
 15. بهبود مشکلات نوشتن و خواندن
 16. تقویت مهارت های حرکتی و حسی

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

گاهی کودک ممکن است در مدرسه به مشکلاتی مانند: قلدری، استرس مدرسه، ناراحتی و مشکلات اجتماعی برخورد کند. در برخی موارد هم ممکن است به دلیل خجالت و ترس از گفتن مشکل خود به والدین خودداری کند. والدین هم نمی توانند تشخیص دهند که این مشکل جدی است یا مسئله ای زودگذر!

در ادامه برخی علائمی که نشان می دهد سلامت روان کودک دچار مشکل شده و نیاز به یک روانپزشک دارد را بیان کرده ایم.

الف) علائم فیزیکی

1. عدم تمرکز و توجه

2. تغییر در الگوی خواب و عادات غذایی

اگر ساعت خواب کودک شما به میزان قابل توجهی تغییر کرده؛ برای مثال خواب کودک یا خیلی زیاد شده یا خیلی کم شده اصلا آن را نادیده نگیرید. همچنین ایجاد تغییرات در عادات غذایی در باعث بروز مشکلات دیگر خواهد شد.

3. افزایش مشکلات جسمی

گاهی استرس و افسردگی در بچه ها به شکل سردرد و دل‌درد به طور مکرر ظاهر میشود. زمانی که به پزشک عمومی مراجعه می کنید می گوید که بی دلیل است و شما باید در مرحله بعدی به یک روانشناس کودک مراجعه کنید.

ب) علائم رفتاری:

1. فاصله گرفتن از دوستان

کناره گیری از همسن و سالان نشانه این بروز این مشکل برای کودک است. اگر این کار جزئی از شخصیت همیشگی کودک باشد، باید برطرف شود.

2. فاصله گرفتن از اجتماع

اگر کودک از رفتن به مهدکودک و مدرسه اجتناب میکند یا در محیط خانواده و اقوام فامیل یا محیط های دیگر دوری می‌کند. نیاز به یک روانشناس خواهد داشت.

3. واکنش های هیجانی شدید

ممکن است کودک به خاطر مسائل ناچیز و بی اهمین فورا عصبانی می‌شود و پرخاشگری کند. در برخی موارد هم ممکن است، بلند داد بزند و رفتار های تخریبی مانند: شکستن وسایل و خودزنی انجام دهد. این رفتارها باید در همان سنین پایین باید توسط یک روانپزشک کودک درمان شود.

پ) علائم احساسی

1. صحبت در مورد مرگ و خودکشی

پاسخ به سوالات کجکاوانه کودکان و صحبت در مورد پدیده مرگ کاملا طبیعی است. اما اگر کودک به طور مکرر در مورد مردن، مرگ، خودکشی یا کشتن افراد صحبت کرد؛ کودک به کمک فوری نیاز دارد و فورا به یک روانشناس کودک مراجعه کنید.

2. کنار آمدن تغییرات بزرگ در زندگی

این موضوع بیشتر در پسربچه ها شایع است. برای مثال: نقل مکان، تولد خواهر یا برادر یا طلاق والدین و از این دسته مشکلات باعث می شود کودکان در خود فرو بروند و اوقات تلخی از خود بروز دهند.

3. غم زیاد و ناراحتی شدید

اگر فرزندتان برای مدت طولانی بی دلیل نگران است و زیاد گریه می کند باید از یک مشاور کودک کمک بگیرید.

4. آزار و اذیت جنسی و عاطفی و…

ممکن روحیات کودک به خاطر سوء استفاده های جنسی توسط دیگران به هم ریخته باشد، در چنین شرایطی باید به یک مشاور مراجعه کنیم. در مقاله آموزش پیشگیری از آزار جنسی در کودکان این موضوع را کامل برای والدین باز کرده ایم.

 

مشاور کودک در پاسداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *