مقالات کودک

نکات مهم برای ایمنی کودکان در ساحل

ایمنی کودکان در ساحل

تابستان به طور کلی برای اکثر خانواده ها به معنای رفتن به ساحل و دریا است. سواحل مکانی عالی برای استراحت و تفریح هستند. با این حال، آنها همچنین می توانند خطرناک باشند، به خصوص اگر بچه های جوانی داشته باشید که آنها را همراه خود برده اید. اطمینان از ایمنی فرزندان کوچک شما در ساحل و کنار دریا ها بسیار مهم است.

بسیاری از خانواده ها تعجب می کنند، “آیا رفتن به ساحل با بچه های کوچک امن است؟” به شرط رعایت احتیاطات ایمنی، می توانید به ساحل بروید و با بچه های کوچک خود استراحت کنید. در اینجا، ما تمام قوانین ایمنی آب در ساحل را به شما می دهیم تا خانواده خود را در این تابستان ایمن نگه دارید.

قوانین ایمنی در ساحل برای کودکان

برای اینکه خود و فرزندانتان را از خطر دور نگه دارید و در عین حال مطمئن شوید که آنها همچنان سرگرمی زیادی دارند، این قوانین را دنبال کنید:

1. به کودکان خود مهارت شنا کردن را بیاموزید

به یاد داشته باشید که شنا در اقیانوس یا دریا با شنا در استخر بسیار متفاوت است. این یک واقعیت است که شنا در اقیانوس یا دریا به تلاش و مهارت فیزیکی بیشتری نسبت به شنا در استخر نیاز دارد. همچنین، باید به خاطر داشته باشید که آب در دریا تاریک است و شامل موجودات زنده ای است که راهی برای جلوگیری از حمله آنها وجود ندارد. به همین دلیل، کودکان ممکن است برای شنا کردن در اقیانوس دچار مشکل شوند و همچنین ممکن است از امواجی که آنها را به اطراف هل می‌دهند در حالی که نمی‌توانند کف را ببینند، مرعوب شوند. اگر برای اولین بار است که فرزندتان را به ساحل می‌برید، توصیه می‌کنیم که از قبل کودکتان را برای این تفاوت‌ها آماده کنید و ممکن است برای فرزندتان تمرین شنای بقا مفید باشد.

پيامبر خدا صلي الله عليه و آله میفرماید: به فرزندان خود ، شنا و تيراندازى بياموزيد زیرا یک مهارت مهم در زندگی است. بنابراین پیشنهاد میکنیم حتما مقاله فواید شنا برای کودکان را بخوانید و با راه های پیشگیری از خطرات احتمالی آشنا شوید.

2. جلیقه نجات بخرید

اگر قصد دارید کودکان نوپا را به ساحل ببرید، توصیه می کنیم جلیقه نجات بخرید. به یاد داشته باشید که فقط یک ثانیه طول می کشد تا حواس او پرت شود و کودک شما ممکن است در آب سرگردان شود. همچنین، داشتن یک جلیقه نجات بر روی کودک شما، محافظت و آرامش بیشتری را برای شما فراهم می کند که کودک شما به راحتی در آب غرق نمی شود. با این حال، توصیه می کنیم جلیقه نجات را روی کودک خود امتحان کنید و قبل از استفاده در ساحل آن را در استخر آزمایش کنید.

3. از قبل شرایط آب را بررسی کنید

تقریباً همه سواحل شنا دارای پرچم های ساحلی هستند که نشان دهنده شرایط آب و هوایی است. اگر اینها نشان دهنده دریای مواج است و شاهد جریانات زیاد هستید، بهتر است در آن روز از ساحل خودداری کنید. همچنین اگر جریان آب چتر دریایی را به داخل زمین می آورد، بچه ها را از آب دور نگه دارید. اگر طناب ایمنی ساحل در دسترس است، قبل از رفتن به داخل آب به فرزندان خود در مورد آن اطلاع دهید.

4. اطمینان حاصل کنید که یک نجات غریق در اطراف وجود دارد

یک نجات غریق باید نزدیک به جایی که فرزندان شما در حال بازی در آب هستند باشد. همیشه نزدیک یک نجات غریق در حال انجام وظیفه شنا کنید.

5. اطمینان حاصل کنید که کودکان حیوانات دریایی را لمس نمی کنند

اکیداً توصیه می‌شود که به فرزندانتان بگویید که نباید به موجودات دریایی مانند خرچنگ ها نزدیک شوند یا آنها را لمس کنند، حتی اگر احساس کنند به کمک نیاز دارد. در عوض، می توانید از یک نجات غریق محلی یا گشت ساحل درخواست کمک کنید. یک نهنگ زخمی، یک فوک ساحلی یا یک چتر دریایی که در ساحل شسته می شود می تواند خطرناک باشد.

6. فرزندان خود را در جریانات اقیانوسی آموزش دهید

دو نوع جریان وجود دارد که می توان در ساحل تجربه کرد. اینها جریانهای ریپ و جریانهای ساحلی هستند. بچه ها باید از جریان های ساحلی در امان بمانند، زیرا این جریان ها هستند که با هر موج یکی را به سمت ساحل سوق می دهند.

7. تعیین مرزها

از آنجایی که جریان‌های ساحلی می‌توانند به آرامی بچه‌ها را به سمت ساحل سوق دهند، پیشنهاد می‌کنیم در هنگام حضور در ساحل برای بچه‌ها محدودیت‌ها یا مرزهایی تعیین کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از بچه‌هایتان بخواهید هنگام بازی در ساحل بین دو نقطه باشند. احتمالاً می توانید فاصله خاصی را بین خود و صندلی نجات غریق انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود کودکان بدون خطر از دست دادن چشم خانواده بازی کنند زیرا دقیقاً می‌دانند کجا به دنبال شما بگردند.

8. همیشه کودکانتان را دوستان به ساحل ببرید

اصلا ایده خوبی نیست که به فرزندان خود اجازه دهید به تنهایی شنا کنند. کودکان باید تشویق شوند تا با دوستان خود شنا کنند. برای بچه های کوچکتر، شما دوست آنها هستید. می توانید تصمیم بگیرید و به نوبت با شریک یا گروه دوستان خود تصمیم بگیرید که با فرزند یا فرزندان خود شنا کنید. این امر باعث می‌شود که استراحت در ساحل بسیار راحت تر و ایمن‌تر شود.

9. همیشه هوشیار باشید

ممکن است هنگام استراحت در ساحل، چرت زدن به شدت وسوسه انگیز باشد. با این حال، اگر کودکانی را با خود برده اید، باید همیشه هوشیار باشید و مراقب آنها باشید، حتی اگر احساس می کنید به اندازه کافی بزرگ شده اند (نوجوانان/نوجوانان). کوچولوها همیشه باید در دسترس شما باشند. اگر به عنوان خانواده به ساحل رفته اید، به نوبت بچه ها را تماشا کنید. شما هرگز نمی توانید به طور کامل به ناجیان غریق برای مراقبت از فرزندان خود اعتماد کنید.

10. ضد آفتاب و آبرسانی بدن

همیشه اطمینان حاصل کنید که شما و فرزندانتان مقدار کافی کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست استفاده کنید. کرم ضد آفتاب با طیف وسیعی را انتخاب کنید که به طور کامل پوست را بپوشاند. شما همچنین باید مطمئن شوید که شما و خانواده تان در طول روز هیدراته بمانید. حتما یک کولر پر از آب همراه داشته باشید و آب آشامیدنی را در طول روز همراه خود نگه دارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *