مقالات کودک

بهترین ورزش ها برای کودکان

بهترین ورزش ها برای کودکان

سبک زندگی بی تحرک امروزه خانواده های کودکان را بدون هیچ تلاشی برای سوزاندن انرژی یا انجام هر نوع ورزش بدنی آزار می دهد. بچه ها به مدرسه می روند، به خانه باز می گردند، غذا می خورند و ساعت ها با هم روی مبل می نشینند و ابزاری مانند گوشی در دست دارند و از حرکت امتناع می ورزند.

چاقی یک دلیل فزاینده نگران کننده است، و همینطور سایر بیماری های سبک زندگی مانند فشار خون، بیماری قلبی و دیابت. چند سال پیش، شما نمی شنوید که بچه ها از هیچ گونه بیماری سبک زندگی رنج می برند. با این حال، امروزه موارد فزاینده ای داریم که کودکان در سنین بسیار پایین به چنین بیماری هایی مبتلا می شوند. دلیل اصلی این امر فقدان یک سبک زندگی سالم است. بچه‌ها انرژی طبیعی در درون خود دارند، که برای داشتن نمودار رشد سالم باید روزانه خسته شود. با این حال، از آنجایی که والدین کار می‌کنند و زمانی برای نظارت بر فعالیت‌های فرزندانشان ندارند، به اکثر بچه‌ها ابزاری از نوعی هدیه داده می‌شود تا خودشان را مشغول نگه دارند.

پیش از این، حتی با نداشتن تجهیزات مناسب، بیشتر بچه‌ها در کوچه‌های کوچک کریکت، فوتبال در چند کیلومتر مربع زمین یا بسکتبال بازی می‌کردند، اگر توری برای پرتاب آن به دیوار نبود.

قبلاً بچه‌ها برای فعال ماندن، بازی‌های خود را طراحی می‌کردند مانند مخفی کاری، جاسوسی، سگ و استخوان و بسیاری دیگر. اما بچه‌های امروزی عملاً نمی‌دانند چه نوع بازی‌هایی باید بازی کنند و به نظر می‌رسد که بیشتر با بازی‌های موجود در ابزارهایشان مرتبط هستند. این منجر به نیاز به ساختار زمان آنها برای به حداکثر رساندن رشد آنها شده است. والدین اکنون احساس می کنند که باید آنها را به زور وارد فعالیت های بدنی کنند تا مبادا قربانی هر گونه بیماری سبک زندگی شوند که بعداً برای زندگی آنها مضر باشد.

11 ورزش برتر برای کودکان

فعالیت‌ها و بازی‌های ورزشی برای کودکان منبعی برای رشد مهارت‌های فراگیر مورد نیاز برای حمایت از آنها در طول زندگی است. امروزه نیاز فزاینده‌ای برای کودکان وجود دارد که در فعالیت‌های بدنی شرکت کنند تا با تأثیرات فناوری که در زندگی آن‌ها نفوذ کرده و پیامدهای فاجعه‌باری دارد مقابله کنند. نگاهی به برترین بازی‌های ورزشی در فضای باز برای بچه‌ها بیندازید تا پتانسیل خود را به حداکثر برسانید و به آنها کمک کنید سبک زندگی سالمی داشته باشند.

1. فوتبال

یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها، فوتبال برای همیشه یکی از بهترین ورزش‌ها برای کودکان در نظر گرفته شده است. ورزشی که می‌توان آن را از چهار سالگی به بچه‌ها آموزش داد، با آموزش چند کودک برای قهرمانی، به سرعت محبوبیت پیدا می‌کند. ستارگان فوتبال جهان نیز هجوم آدرنالین مرتبط با این ورزش ایجاد کرده اند.
چگونه به نفع فرزند شما خواهد بود

این بازی کار تیمی، انصاف، نظم و انضباط را تسهیل می کند و دارای مزایای فیزیکی زیادی است. باعث تقویت عضلات، انعطاف پذیری، هماهنگی، کنترل وزن و استقامت قلبی عروقی می شود. شعبده بازی با توپ باعث بهبود مهارت پا، به دست آوردن تعادل و بهبود پایداری قلب و عروق می شود.

2. شنا کردن

یک ورزش عالی برای مقابله با ترس از ارتفاع و آب و همچنین ورزشی که با یک بار آموختن، هرگز فراموش نخواهد شد. این کمک می کند تا توانایی کودک خود را به صورت تکی و بدون رقابت با کسی توسعه دهید. پیشنهاد میکنیم به مقاله فواید شنا برای کودکان و پیشگیری از خطرات احتمالی آن بیشتر بدانید…

چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

شنا با آموزش کنترل تنفس در آب، قدرت ریه را بهبود می بخشد و همچنین با تمرین سبک های مختلف سکته، قدرت عضلانی را بهبود می بخشد.

3. دوچرخه سواری

همه بچه ها دیوانه دوچرخه هستند و دوست دارند دوچرخه داشته باشند. چرا آن را به ورزشی تبدیل نکنیم که حس آزادی، استقلال و غرور را القا کند. با انواع مختلف دوچرخه های موجود، اکنون می توانید با کودک خود در اشکال مختلف فعالیت های دوچرخه سواری شرکت کنید.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

اولین چیزی که کودک از دوچرخه سواری می آموزد ایمنی جاده و استقامت است. از نظر اجتماعی آنها صبر، انضباط و عزت نفس را می آموزند. با این حال، فواید فیزیکی بیشتر از مزایای اجتماعی است. دوچرخه سواری باعث بهبود قدرت پاها، هماهنگی رفلکس ها، بهبود تعادل، کنترل وزن و تقویت عملکردهای قلبی عروقی می شود.

4. اسکیت درون خطی

اگرچه اسکیت کمی گران است، اما امروزه محبوبیت اسکیت در بین بچه ها رو به افزایش است و چندین متخصص وجود دارند که این ورزش را به شیوه ای ساختاریافته آموزش می دهند. این یک فعالیت عالی برای کودکان است که در آن شرکت کنند.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

اسکیت صبر را توسعه می دهد و هماهنگی رفلکس ها را تشویق می کند. بدن چابکی ایجاد می کند، قدرت عضلانی را افزایش می دهد، آمادگی قلبی عروقی را بهبود می بخشد و به تعادل بدن کمک می کند.

5. بسکتبال

فقط با یک توپ و حلقه، بازی یک راه عالی برای تشویق بچه ها به فعالیت بدنی است. این ورزش یک راه عالی برای درگیر کردن بچه های خجالتی برای بازی با یک تیم است، این ورزش فواید زیادی دارد.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

بچه ها یاد می گیرند که بدن خود را از طریق دفاع و حمله کنترل کنند. پاس‌های سریع باعث بهبود تفکر و رفلکس می‌شود و دریبل زدن توپ هماهنگی چشم و پا را تشویق می‌کند. دویدن دور با توپ قدرت عضلانی را بهبود می بخشد و چابکی را توسعه می دهد.

6. دویدن

چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

دویدن باعث تمرکز، تمرکز، استقامت، بهبود قدرت عضلانی و همچنین تناسب اندام قلبی عروقی می شود. جلسات تمرینی منظم باعث ایجاد ایمنی و تقویت قدرت ریه در کودکان می شود و در نتیجه خطر سرماخوردگی و آنفولانزای معمولی را کاهش می دهد.

7. پیاده روی

پیاده روی ممکن است شبیه یک ورزش به نظر نرسد، اما به عنوان یکی از بهترین فعالیت های بدنی که بچه ها را می توان تشویق به انجام آن کرد، گواهی شده است. کشورهای غربی در صورت پیاده روی به بچه ها به مدرسه پاداش می دهند، زیرا مزایای زیادی دارد.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

اگر با فرزندتان راه بروید، پیوند خانوادگی را افزایش می‌دهد. پیاده روی در فضاهای باز به پیوند با محیط کمک می کند و پیاده روی فیزیکی به تقویت پاها، کنترل وزن و تعادل بدن کمک می کند.

8. ژیمناستیک

این ورزش محبوب المپیک است که امروزه به سرعت در بین بچه ها محبوبیت پیدا می کند. کارشناسان آموزش دیده با تجهیزات مناسب به بچه ها آموزش می دهند و استعداد را در بچه ها پرورش می دهند.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

اولین و مهمترین فایده ژیمناستیک تعادل و انعطاف پذیری است. این ورزش به کودک کمک می‌کند تا حد امکان انعطاف‌پذیر باشد، زیرا از او می‌خواهد که چابک و زیرک باشد. از نظر اجتماعی کودک را تشویق می کند که قوی و نترس باشد.

9. تنیس

بازیکنانی مانند راجر فدرر و رافائل نادال تنیس را در نقشه بین‌المللی قرار داده‌اند و این ورزش در بین کودکان نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بچه‌ها به این ورزش علاقه نشان داده‌اند، زیرا این ورزش شامل روحیه رقابتی است.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

ورزش مستلزم آن است که بازیکن زیرک و متفکر سریع باشد. این بچه ها را تشویق می کند تا حرکات خود را استراتژی کنند، تکنیک های مناسب را بیاموزند، قدرت بازو و دقت را توسعه دهند. همچنین به تقویت قدرت عضلانی و بهبود تناسب قلبی عروقی کمک می کند.

10. تشویق کردن

ایده آل برای دخترانی که عموماً علاقه ای به ورزش ندارند، می تواند راهی عالی برای ترغیب آنها به اعمال انرژی و یادگیری مهارت های اجتماعی باشد.
چگونه برای فرزند شما مفید خواهد بود

یک ورزش سرحال، نیاز به نگرش مثبت و مشتاقانه دارد. تشویق برای پرورش کار گروهی عالی است، همچنین به توسعه انعطاف پذیری، چابکی و حس طبیعی ریتم کمک می کند. حرکت مداوم بدن به کنترل وزن و بهبود تعادل کمک می کند.

11. جودو

تعداد فزاینده ای از مدارس شروع به گنجاندن جودو در برنامه فعالیت های تربیت بدنی خود کرده اند، زیرا به تدریج به مزایای آن پی می برند. جودو ورزشی است که رشد همه جانبه کودک را از نظر رشد جسمی، عاطفی و معنوی تسهیل می کند. در مورد فواید ورزش های رزمی برای کودکان بیشتر بدانید…

چگونه به نفع فرزند شما خواهد بود

جودو به القای حس نظم و انضباط کمک می کند. بیشتر آن را صرفاً با جنگیدن یا دفاع شخصی مرتبط می‌دانند. اما چیزی که همچنین آموزش می دهد، خودکنترلی و تمرکز است. در حالی که شامل تکرار پرتاب‌ها و مشت‌ها می‌شود، کودک همچنین یاد می‌گیرد که چگونه آن‌ها را با مهارت‌های مختلف تمرین کند، همگی در حالی که قوانین تعیین‌شده برای این ورزش خاص را رعایت می‌کنند.

چرا کودکان باید ورزش کنند؟

ناگفته نماند که کمی فعالیت بدنی در برنامه روزانه ضروری است. برای یک بچه، اجباری است، و فقط از هر آسیبی بهتر است. درگیر کردن فرزندتان در ورزش راهی عالی برای گنجاندن تناسب اندام در زندگی او و جاسازی در سیستم او برای آینده است. انجام یک ورزش از هر نوعی که باشد فواید بی شماری دارد.

1. تناسب اندام

شرکت در یک ورزش تضمین می کند که کودک شما تناسب اندام و سالم بماند. این سیستم ایمنی را تقویت می کند و خطر ابتلا به بیماری ها یا هر نوع بیماری رایج را کاهش می دهد. تحقیقات همچنین ثابت کرده است که بچه‌های فعال احتمالاً به بزرگسالانی با فعالیت بدنی تبدیل می‌شوند و در تمام مدت به همین شکل باقی می‌مانند. همچنین بهتر است ورزش را به طور منظم و هر روز با کودکان خود تمرین کنید، پیشنهاد میکنیم مقاله 8 حرکت کششی ساده برای کودکان را مطالعه کنید.

2. توسعه اجتماعی

مشارکت در فعالیت بدنی و ورزش باعث می شود بچه ها در تمام سطوح با مردم تعامل داشته باشند. انجام یک ورزش شامل کار گروهی، ارتباط، مهارت های رهبری و پیروی از دستورالعمل ها است. همه اینها منجر به یادگیری ایجاد یک شخصیت صمیمی می شود که برای همه جذاب باشد.

3. افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

مربیان دانش‌آموزان خود را در همه سطوح تشویق می‌کنند تا از نظر عملکردی، همه چیز را تحت فشار قرار دهند. یک کلمه قدردانی از مربی یا والدین آنها برای بچه ها کافی است تا بهترین قدم خود را به جلو بگذارند. انتقاد سازنده که با توصیه های ساختارمند برای اعمال اقدامات اصلاحی همراه است، روحیه کودکان خردسال را تقویت می کند.

4. تأثیر مثبت بر دانشگاهیان

انجام هر نوع ورزشی به بهبود مهارت های شناختی کودک کمک می کند. انجام یک ورزش برای رسیدن به هدف نیاز به عزم، فداکاری و پشتکار دارد. همین رویکرد روشمند را می توان برای دانشگاهیان نیز به کار برد تا نتایج مثبت به دست آید. مطالعات ثابت کرده اند که بچه هایی که در ورزش خوب هستند، در تحصیلات نیز خوب عمل می کنند زیرا سطح تمرکز بالایی دارند.

5. احترام به پروتکل

هر ورزشی بر اساس قوانین انجام می شود. نظم و انضباط در حین انجام یک بازی اصلی است و اگر جوان شما نمی خواهد دستورالعمل ها را دنبال کند، ایده خوبی است که او را برای یک فعالیت ورزشی ثبت نام کنید. گرفتن دستورات، پیروی از دستورات و پذیرش تصمیم داور، کمک زیادی به القای نظم و انضباط در کودک می کند.

6. تحمل عاطفی

بچه ها می توانند استرس زیادی در زیر سطح داشته باشند که نیاز به ابزاری برای رهاسازی دارد. فعالیت های ورزشی، احساسات اساسی کودکان را به شیوه ای مثبت هدایت می کند. یک مربی خوب سعی می کند جنبه های منفی کودک را کنترل کند و این انرژی را به سمت دستیابی به یک هدف هدایت کند و از این طریق صبر را در او ایجاد کند.

7. انحراف از فعالیت های ضد اجتماعی

امروزه کودکان می توانند طعمه فعالیت های ضد اجتماعی مانند سیگار کشیدن، مواد مخدر یا حتی خطرات رسانه های اجتماعی شوند. درگیر شدن در ورزش به آنها کمک می کند تا تمرکز کنند و متوجه شوند که این فعالیت ها می تواند اثرات مخربی بر بدن و عملکرد آنها داشته باشد.

8. استرس و افسردگی را کاهش می دهد

شکی نیست که امروزه کودکان به دلیل افزایش اهداف تحصیلی و سبک زندگی با استرس زیادی روبرو هستند. مطالعات نشان داده است که اکثر کودکان امروزی با افسردگی روبرو هستند و تمایل به خودکشی دارند زیرا نمی توانند با تحصیلات خود کنار بیایند. با انجام یک ورزش، کودک می‌تواند تمام استرس و افسردگی را از بین ببرد و احساس شادابی کند تا بتواند در رشته‌های تحصیلی شرکت کند.

9. نظم و انضباط

بچه های امروزی در زندگی خود نظم و انضباط ندارند. آنها ساعت مشخصی برای رفتن به رختخواب یا بیدار شدن و انجام کارها با سرعت حلزون ندارند. انجام یک ورزش نظم و انضباط را به ارمغان می آورد زیرا شامل تمرین منظم در فواصل زمانی معین است. کودکان اهمیت پیروی از یک روال را یاد می گیرند و خود را برای پیروی از آن نظم می دهند.

10. تقویت کننده اعتماد به نفس

کودکانی که یک ورزش را انجام می دهند به دلیل درگیری با مردم و پیروی از دستورالعمل ها از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند. هنگام انجام یک ورزش که به عنوان تقویت کننده اعتماد به نفس عمل می کند، احساس موفقیت وجود دارد و بچه ها برای مقابله با هر چالشی که برای آنها ایجاد می شود احساس اطمینان می کنند.

فرزند شما نیازی به برتری در ورزش ندارد، اما با بازی کردن یا درگیر شدن در یک ورزش، می‌تواند به فردی خوب با شخصیتی مهربان تبدیل شود.

شواهد کافی وجود دارد که ثابت کند صرفاً جمع کردن بچه ها برای هر فعالیتی که شامل تلاش بدنی است برای رشد آنها مفید است. با تشویق فعالیت ها و رویدادهای ورزشی در سبک زندگی آنها، کودکی سالم با ذهنی به همان اندازه فعال تربیت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *