مقالات کودک

6 ایده برای جلوگیری از هدر رفتن غذا توسط کودکان

هدر دادن غذا توسط کودکان

بچه ها تمایل دارند چیزهایی مانند غذای روی میز را بدیهی بگیرند و این منجر به هدر دادن زیادی می شود. ما از هدر رفتن غذا در خانه خود احساس ناراحتی می کنیم، اما همیشه نمی دانیم در مورد آن چه کنیم. چند ایده جدید برای کاهش هدر رفت مواد غذایی را امتحان کنید!

کودکان معمولاً نگران هدر دادن غذا نیستند. آن‌ها هرچه می‌خواهند و چقدر می‌خواهند می‌خورند و بقیه را بدون فکر کردن رها می‌کنند. به عنوان یک والدین، این شما هستید که باید عادت به هدر دادن غذا را مهار کنید. بچه ها نیاز دارند که به آنها بیاموزید که چرا نباید آن را دور بیندازند و چرا نیازی به پر کردن بشقاب هایشان ندارند. وقتی جوان هستند به آنها آموزش دهید و این روند فکری در طول زندگی با آنها خواهد ماند.

چگونه از اسراف غذا توسط کودک جلوگیری کنیم؟

1. بخش ها را کوچک و قابل مدیریت نگه دارید

به فرزندان خود بیاموزید که قسمت های کوچک تری را در بشقاب های خود قرار دهند، بدون اینکه آنها را یکباره روی هم انباشته کنند. به آنها بفهمانید که گرفتن کمک های دوم، سوم یا چهارم اشکالی ندارد. آنها ممکن است ترس داشته باشند که غذا تمام شود و بشقاب هایشان در یک زمان پر شود. باید به آنها آموزش داده شود که اگر بخواهند چیزهای بیشتری وجود دارد. هنگامی که آنها یاد بگیرند، هدر دادن غذا در مدرسه و خانه کاهش می یابد.

2. ذخیره غذای باقی مانده

اگر بچه‌های شما غذا را هدر داده‌اند، لزوماً لازم نیست آن را دور بریزید. بچه ها اشتهای کمتری دارند، اما با تمام فعالیت هایی که انجام می دهند زودتر گرسنه می شوند. می توانید باقیمانده آنها را در ظروف مناسب برای کودکان ذخیره کنید تا بعداً آنها را تمام کنند. به طور طبیعی، شما به آنها اقلامی را که سه روز از عمر آنها می گذرد، غذا نمی دهید! این فقط برای وعده غذایی بعدی است. همچنین می توانید از باقیمانده غذا برای ایجاد یک غذای دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال، ماکارونی باقی مانده را می توان برای تهیه سالاد ماکارونی استفاده کرد.

3. از قبل برنامه ریزی کنید

زمانی که به خرید مواد غذایی می روید سعی کنید و از قبل برنامه ریزی کنید. بچه‌ها را در برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی مشارکت دهید تا در زمان، پول صرفه‌جویی کنید و اتلاف غذا را کاهش دهید. اقلامی را که دوست ندارند بخورند صرف نظر کنید و آنها را با یک جایگزین سالم جایگزین کنید. به عنوان مثال، اگر گل کلم را خسته کننده می دانند، می توانید کلم بروکلی، لوبیا و نخود فرنگی را تهیه کنید.

4. غذا را برای بچه ها جالب تر کنید

بچه ها از خوردن سبزیجات و میوه ها بدشان نمی آید اگر فقط جذاب به نظر برسند! مطمئن شوید که از بشقاب‌ها و کارد و چنگال‌های رنگارنگ استفاده می‌کنید و غذاهایی را با استفاده از تم‌های مناسب برای کودکان مانند دیزنی ارائه می‌کنید. حتی زمانی که در حال بسته بندی جعبه های ناهار آنها هستید، سعی کنید تا حد امکان خلاق باشید. قول میدیم وقتی بچه ها به خونه برگردن تیفین های خالی!

5. آنها را با فرآیند رشد غذا آشنا کنید

به فرزندان خود در مورد غذا آموزش دهید. به آنها نشان دهید که چگونه رشد می کند. با آنها چند گیاه بکارید تا متوجه تلاشی شوند که برای رشد غذا انجام می شود. غذاهایی را برنامه ریزی کنید که می توانید با هم بپزید، و بچه هایتان می توانند به شما کمک کنند، مانند مخلوط کردن، شلاق زدن و اندازه گیری. آنها یاد خواهند گرفت که قدر غذا را بیشتر بدانند.

6. واقعیت هدر دادن غذا را به آنها نشان دهید

به فرزندان خود بیاموزید که غذا را هدر ندهند. برای آنها توضیح دهید که وقتی غذا را دور می اندازند چه اتفاقی می افتد و به آنها کمک کنید تا بفهمند که چقدر خوش شانس هستند که گرسنه نمی مانند. با حقایق مربوط به ضایعات مواد غذایی برای بچه ها به خانه بروید و به آنها بگویید که از نظر اخلاقی اشتباه است که غذای خوبی را دور بیندازید که افراد کم برخوردار از آن سپاسگزار و سپاسگزار باشند.

بیایید سعی کنیم کودکانی با هوشیاری اجتماعی و دلسوز تربیت کنیم که قبل از هر اقدامی به دیگران و محیط اطراف خود توجه کنند. خانواده حساس اجتماعی باشید!

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *