مقالات کودک

چگونه به کودک حساس کمک کنیم؟

چگونه به کودک حساس کمک کنیم؟
[av_textblock size=” font_color=’custom’ color=’#9e7900′ av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k4y3nuy5′ admin_preview_bg=”]

چگونه به کودک حساس کمک کنیم

[/av_textblock] [av_slideshow size=’no scaling’ animation=’slide’ conditional_play=’confirm_all’ autoplay=’true’ interval=’7′ control_layout=’av-control-minimal av-control-minimal-dark’ av_uid=’av-k4y3fgta’] [av_slide id=’4312′ av_uid=’av-7gy0pf’][/av_slide] [av_slide id=’4313′ av_uid=’av-5c0dwz’][/av_slide] [/av_slideshow] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2xdteb’ admin_preview_bg=”] روحیه کودکان حساس است و در برخی مسائل بی ارزش و کوچک سریع ناراحت و عصبانی می شوند و دلیل آن تربیت غلط فرزندان است. والدین باید حساسیت روحی کودکان را کم یا به کل درمان کنند. حساس بودن کودک میتواند در آینده او بسیار تاثیر گذار باشد. اکنون سوال ما این است که چگونه به کودک حساس کمک کنیم؟ کار ها و رفتار هایی که روحیه کودک را حساس می کند برای دانستن این راهکار ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کودکان حساس و زودرنج، نتیجه تربیت غلط والدین هستند

والدين بايد قبول كنند كه روشهای غيراصولي در تربیت تخم اين حساس بودن را در دل فرزندان خود كاشته‌اند. زمانی که والدین به کودک محبت نمیکنند کودک را از بچگي كردن محروم مي‌سازند، کودک باید تاوان اشتباهات والدین خود را پس بدهد.

اول از هرکاری والدین باید سلامت روانی خود را برسی کنند که اگر نابسامانی وجود داشت برطرف کنند و سپس به سراغتربیت فرزند خود بروند. زیرا عواملی مانند جلوگیری از حضور کودک در جمع، تحقیر و سرزنش، یا تبعیض و تنبیه کودک میان دیگران در روح لطیف و حساس او تاثیر میگذارد.

روحیه فرزندتان حساس است

رفتار هایی که روحیه کودک را حساس می کند

در ادامه برخی کار ها رفتار ها و الفاظی که در روحیه کودک تاثیر دارد به کاربرده شده است که بسیار حائز اهمیت است.

شیوه صدا زدن

(پسر/دختر) بد، احمق، روانی، آشغال یا همگی این ها بسیار مضر هستند.در دوران کودکی والدین برای فرزندان مانند الگوهای مقدس هستند. اگر با نام های نا مناسب آن ها را صدا کنید فکر میکنند همانی هستند که شما میگویید.

عدم پذیرش

عدم پذیرش یعنی شما با وجود فرزندانتان احساس ناراحتی دارید و کودک احساس میکند که باید او را تنهابگذارید. از جملاتی مانند: کاش هرگز به دنیا نمی آمدی،هیچ کس تو را دوست ندارد و … استفاده نکنیم.

این مطلب را در مورد چگونگی نه گفتن به کودکان بخوانید

منفی بافی

به هیچ دردی نمیخوری، یه زوری شکست میخوریت و هیچ گهی نمیشوی و غیره … همه ی افراد در زندگی بالا پایین دارند. آنچه که والدین به فرزندان خود میگویید موجب یک باور ذهنی و منفی بافی در فرزندان می شود.

ایجاد احساس گناه

برخی موارد مانند طلاق، پدر و مادر طوری رفتار می کنند که فرزندان حس می کنند اگر نبودند هیچ وقت این اتفاق نمی افتاد و کار به طلاق نمی کشید.

کمال گرایی

کمال گرایی روحیه کودک را حساس می کند. تو جرا هیچ وقت موفق نمی شوی!! نمره ی ۲۰ باید بگیری ۱۷ به درد نمیخورد و اینها باعث می شود کودک احساس تهدید کند. او از آینده ترس دارد و ترس بزرگ ترین مانع در راه شکوفایی استعداد و شخصیت اوست و او آسیب پذیر خواهد شد. با کلمات او را از اهداف باز می دارید تا بجای این که کمکش کنید

کمال گرایی روحیه کودک را حساس می کند

کمال گرایی روحیه کودک را حساس می کند

مقایسه

مقایسه شما در مقابل موجب می شود احساس کنند کمتر از دیگران هستند و به این ترتیب احساس پوچی و تحقیر می کنند.

تهدید کردن

تهدید به معنی بزرگ جلوه دادن نارحتی شما از موضوعی است. یکی از بد ترین تاثیرات ترور شخصیت اوست. اگر به حرفم را گوش ندی، همین جا ولت می کنم میرم .اگر دوباره این کار را بکنی از خونه میندازمت بیرون وغیره.

این مطلب را در مورد قصه گویی برای کودکان بخوانید
[/av_textblock] [av_button label=’قصه گویی برای روحیه حساس کودکان بسیار مناسب است ‘ link=’manually,https://farzandaneaftab.com/storytelling/’ link_target=” size=’small’ position=’center’ label_display=” icon_select=’yes-right-icon’ icon_hover=’aviaTBicon_hover’ icon=’ue84f’ font=’entypo-fontello’ color=’pink’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ av_uid=’av-k4y3s7fi’ admin_preview_bg=”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *