آموزش زبان انگلیسی به کودکان در مهد کودک

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

امروزه زبان انگلیسی مهم ترین راه ارتباطی بین تمام مردم کشور ها در سطح بین المللی است. بنابراین آموزش زبان انگلیسی به کودکان در سنین پایین بسیار رایج شده است. مهد کودک فرزندان آفتاب همواره سعی کرده است با استفاده از روش های مدرن و ایجاد محیطی خوشایند برای فرزندانتان فراهم کند. تا آموزش زبان انگلیسی در مهد کودک توسط دبیران باتجربه را به راحتی هرچه تمام تر با بازدهی بیشتر یاد بگیرند.

جذابترین دوره های آموزشی زبان خارجی از طریق بازی و سرگرمی، اتاق بازی، نقاشی، شعر،، تماشای کارتون، موسیقی، کاردستی، ورزش، آموزش پرچم و … توسط اساتید تدریس زبان انگلیسی به کودکان ارائه نماید.

آموزش زبان انگلیسی کودکان در مقاطع دبستان و پیش دبستان و مهد کودک

نحوه تدریس آموزش زبان انگلیسی به کودکان پیش دبستانی و مهد کودک همانند کودکان دبستانی می باشد.

در روش تدریس انگلیسی در مقطع ابتدایی، بجای اینکه زبان انگلیسی در دوره راهنمایی به دانش آموزان آموزش داده شود در دوره ابتدایی آموزش داده می شود. و هفته ای دو الی چهار جلسه زبان به کودکان آموزش داده میشود.

میزان موفقیت این روش کمی کمتر از روش های قبلی است.

اما کودکانی که در این سن آموزش زبان را شروع می کنند نسبت به کودکانی که در سال های بعد زبان را یاد می گیرند قطعا موفق تر هستند.

تسلط بر زبان اول – شرط شروع زبان دوم

برای شروع آموزش زبان دوم یا انگلیسی کودکان نیازمند تسلط کامل بر زبان مادری یا زبان اول است و قبل از یادگیری باید توانایی صحبت با زبان مادری برای کودک جا بیفتد.

کودکانی که حرف خاصی را درست نمی توانند تلفظ کنند و برخی کلمات را جا‌به‌جا استفاده می کنند. برای یادگیری زبان دوم یا زبان انگلیسی موفق نخواهد شد.

همچنین آموزش بی موقع زبان دوم سبب میشود آموزش زبان اول هم با تاخیر همراه باشد و دیر آموزی اتفاق بیفتد.

حتما بخوانید : پرورش کودک باهوش

بهترین سن شروع یادگیری زبان انگلیسی

معمولا کودکان از سن ۳ تا ۴ سالگی زبان مادری (فارسی) را فرا می گیرند بنابراین از این سن میتوان آموزش زبان دوم (انگلیسی) را شروع کرد.

البته سن را نمیتوان معیار مناسبی برای یادگیری زبان قرار داد. زیرا کودکی ۵ سال دارد و قدرت بیان کلمات و جملات را ندارد برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب نمی باشد.

کودک باید توانایی این را داشته باشد که از لحاظ عصبی‌شناختی و هم از نظر روانی و گفتاری رسیده باشد تا بتوان با اطمینان بیشتری به آموزش زبان پرداخت.